UA EN

Мінінфраструктури переходить до нового етапу реалізації Програми ДПП у дорожній галузі

Міністерство інфраструктури переходить до нового етапу реалізації Першої програми державно-приватного партнерства у дорожній галузі та готове найближчим часом розпочати переговори з міжнародними фінансовими організаціями щодо виділення фінансування для розробки ТЕО та тендерної документації за першими пілотними проєктами. Це 6 ділянок доріг загальною протяжністю 1400 км, які були відібрані для реалізації у рамках цієї Програми на першому етапі.

Про це повідомив Міністр інфраструктури Владислав Криклій.

 

«Ми переходимо до нового етапу реалізації Програми ДПП у дорожній галузі. Співпрацюючи з Укравтодором та консорціумом консультантів за підтримки IFC і Глобального інфраструктурного фонду, Мінінфраструктури вже розробило пре-ТЕО та концептуальні записки щодо перших 6-ти пілотних ділянок доріг загальною протяжністю 1400 км, які будуть відновлені на першому етапі Програми. Очікуємо, що перші конкурси з відбору приватних партнерів за цими проєктами будуть оголошені до кінця поточного року та активно над цим працюємо. Вже найближчим часом ми готові розпочати переговори з МФО щодо виділення фінансування для розробки ТЕО та тендерної документації», – зазначив очільник Міністерства.

 

У перелік 6-ти пілотних проєктів увійшли:

 

1 – поточний і капітальний ремонти дороги Харків-Дніпро-Запоріжжя (M-29, M-04, M-18). Орієнтовний обсяг початкових інвестицій – 370 млн $.

2 – поточний ремонт дороги Бориспіль-Полтава (М-03). Орієнтовний обсяг початкових інвестицій – 180 млн $.

3 – реконструкція, капітальний і поточний ремонти та будівництво нового об’їзду населеного пункту на дорозі Херсон-Миколаїв (М-14). Орієнтовний обсяг початкових інвестицій – 310 млн $.

4 – капітальний і поточний ремонти дороги Київ-Житомир-Рівне (М-06). Орієнтовний обсяг початкових інвестицій – 370 млн $.

5 – реконструкція, поточний і капітальний ремонт дороги Ягодин-Ковель-Луцьк (М-07, М-19). Орієнтовний обсяг початкових інвестицій – 240 млн $.

6 – реконструкція, капремонт і будівництво нового об’їзду населеного пункту на дорозі Дніпро-Кривий Ріг-Миколаїв (M-04, H11). Орієнтовний обсяг початкових інвестицій – 290 млн $.

 

Вищезазначені проєкти також входять до затвердженого Урядом Переліку пріоритетних для держави інвестиційних проєктів на період до 2023 року і передбачають подальше утримання дороги інвестором протягом наступних 20-30 років.

 

Нагадаємо, 29 жовтня 2020 року Міністерство інфраструктури, Укравтодор, Світовий Банк і Міжнародна фінансова корпорація в Україні презентували Першу програму державно-приватного партнерства у дорожній галузі. Її суть полягає в залученні приватного фінансування для будівництва та утримання автомобільних доріг, а її реалізація дозволить залучити до 10 млрд доларів приватних інвестицій. При цьому, дороги не будуть платними для громадян. За інфраструктуру платитиме держава, але в розстрочку протягом 20-30 років. Всього до Програми було включено 21 ділянку автомобільних доріг сумарною протяжністю 4500 км.

back to home page