UA EN

Презентація Програми – анонс для івенту

Перша Програма державно-приватного партнерства у дорожній галузі

 

29 жовтня у Києві відбудеться презентація спільного проєкту Мінінфраструктури, Укравтодору, Світового банку та Міжнародної фінансової корпорації в Україні. Проєкт впроваджує нові інструменти для залучення приватних інвестицій у дорожню галузь країни.

 

«Помірний трафік та низька купівельна спроможність користувачів не дозволяють у найближчій перспективі запровадити модель будівництва нових доріг за кошти приватних інвесторів» – йдеться в дослідженні.

 

Натомість експерти запропонували альтернативну модель державно-приватного партнерства – приватний інвестор бере на себе зобов’язання оновлювати та розвивати існуючу дорогу. При цьому з Дорожнього фонду будуть виділятися кошти на підтримку інвестора – за умов дотримання ним усіх зобов’язань щодо якості утримання дороги.

 

«Така модель дозволить, нарешті, залучити провідних приватних інвесторів на дорожній ринок України. Реалізація всієї програми дозволить в середньостроковій перспективі залучити понад 9 млрд доларів приватних інвестицій у відновлення та утримання понад 4 500 кілометрів автомобільних шляхів державного значення. Ми вже маємо перші концесійні порти – тепер працюємо над появою концесійних доріг» – підкреслив Владислав Криклій, міністр інфраструктури України.

 

Світовий банк, спільно з Укравтодором та Міністерством інфраструктури визначили пріоритетні об’єкти, які стануть першою частиною програми

 

«Ми вже закладаємо більший бюджет на утримання доріг на 2021 рік, переглядаємо усі проєктні рішення – не тільки з точки зору якості дорожнього полотна та безпеки дорожнього руху, але і розвитку придорожньої інфраструктури. А завдяки участі приватних інвесторів ми очікуємо отримати дороги, які будуть не тільки якісними, але й досконалими з точки зору безпеки, комфорту, управління рухом» – коментує Олександр  Кубраков, Голова Укравтодору.

 

Дата:  29 жовтня, 2020, 14:00

 

Формат: ZOOM конференція (із синхронним перекладом)

 

Для отримання посилання на конференцію необхідна реєстрація: http://bit.ly/37b5ORnUkraineRoads

 

Представники ЗМІ матимуть можливість поставити питання під час сесії Питання/Відповіді.

 

Доповідачі:

 

• Владислав Криклій, Міністр інфраструктури України

• Кирило Тимошенко, Заступник керівника Офісу Президента України

• Олександр Кубраков, Голова Укравтодору

• Джейсон Бретт Пеллмар, Регіональний менеджер IFC в Україні, Білорусі та Молдові

• Аруп Банерджі, Регіональний директор Світового банку у Східній Європі (Білорусь, Молдова та Україна)

 

Контактні особи:

 

Катерина Чечель

E-mail: kchechel@ifc.org

 

Наталія Кришка

+380 (95) 081 64 67

E-mail: press@ukravtodor.gov.ua

back to home page